δήμαρχο Τεμπών κ. Κολλάτο Κώστα

Αγαπητέ κύριε δήμαρχε,

θα θέλαμε να σας εκφράσουμε τις θερμές μας ευχαριστίες για την άμεση ικανοποίηση του αιτήματός μας για τον εξοπλισμό του σχολείου μας με ηλεκτρονικό υπολογιστή. Η αρωγή σας στο έργο μας όλα αυτά τα χρόνια είναι σημαντική και βοηθάει τα μέγιστα στο εκπαιδευτικό και παιδαγωγικό έργο μας.

Ο  διευθυντής         Ο σύλλογος διδασκόντων

πρόεδρο δ/θμιας σχολικής επιτροπής δήμου Τεμπών κ. Τσιόπα Γεωργία

Αγαπητή κυρία πρόεδρε δ/θμιας σχολικής επιτροπής δήμου Τεμπών,

Ο  διευθυντής          Ο σύλλογος διδασκόντων

Αντιδήμαρχο Τεμπών κ. Χρήστο  Τσούγια

Αγαπητέ κύριε αντιδήμαρχε,

O  διευθυντής        Ο σύλλογος διδασκόντων

ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΓΟΝΝΩΝ

ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ:2014-2015

Αγαπητοί γονείς

Θα  θέλαμε να σας πληροφορήσουμε ότι το σχολείο  μας ετοιμάζει μόνιμη έκθεση φωτογραφίας με την ιστορία του Γυμνασίου από τη στιγμή της ίδρυσής του μέχρι σήμερα. Σας παρακαλούμε  όποιοι  έχετε φωτογραφικό υλικό, να μας το παραχωρήσετε προκειμένου να εκτεθεί. Οι πρωτότυπες φωτογραφίες θα σας επιστραφούν  για το προσωπικό σας αρχείο αφού αντιγραφούν.

Θεωρούμε ότι είναι σημαντικό να παρουσιάσουμε  στιγμές από τη σαραντάχρονη παρουσία του Γυμνασίου μας , καθώς η ιστορία του ταυτίζεται με τη νεότερη  τοπική  ιστορία και αυτή η συλλογή και η έκθεση θα είναι μια ελάχιστη συμβολή στη διάσωσή της.